KRYEFAQJA » LAJME » Pendohet për vrasjen e nuses së djalit, Ndoc Tota: U nxitova!

Pendohet për vrasjen e nuses së djalit, Ndoc Tota: U nxitova!

75 vjecari Ndoc Tota është penduar për krimin e vrasjes, duke deklaruar se nuk donte të vriste nusën e djalit por ta trëmbte atë.. I lidhur me pranga, Ndoc Tota pranoi se kishte kryer vrasjen dhe kërkoi mëshirë. Mëngjesin e 3 majit në fshatin Zhejë, u raportua një vrasje brënda familjes. 41 vjeçarja Vera Tota, nënë e dy fëmijëve, 5 dhe 10 vjeç, kish mbetur e vdekur pasi ishte qëlluar me mjete të forta në kokë. Ajo u godit në oborrin e banesës teksa ikte për në punë. Fatmirësisht në momentin e ngjarjes së rëndë, dy fëmijët kanë qenë në gjumë, ndërsa bashkëshorti në punë ku punonte si roje nate. Mes viktimës dhe autorit ka nisur më parë një sherr verbal, pasi dy prindërit e bashkëshortit e akuzonin se nuk u shërbente, pohojnë të afërmit, dhe më pas grindja ka degjeneruar me dhunë, ku vjehrri 75 vjeç Ndoc Tota, pasi e ka ndjekur për disa metra në oborr, ka marrë një levë dhe e ka goditur disa herë. Gruaja ka humbur jetën në vendngjarje, ndërsa autori i dyshuar ka tentuar të largohet, por është kapur menjëherë nga policia, që u njoftua nga fqinjët e viktimës.

Sicred