KRYEFAQJA » LAJME » PD: Në Tiranë parqet po i zënë ndërtimet
veliaj, basha, PD, Në Tiranë, parqet po i zënë ndërtimet

PD: Në Tiranë parqet po i zënë ndërtimet

Pas protestave të banorëve kundër ndërtimit të kompleksit të pallateve në zonën e parkut të autobusëve, kryetari i departamentit të Mjedisit në PD dhe këshilltarët demokratë në këshillin bashkiak të Tiranës thonë se kjo nuk do të jetë e vetmja lulishte që do të zhduket për t’ia lënë vendin ndërtimeve të reja. I pyetur nga gazetarët, Malltezi hedh poshtë pretendimin se leja për këtë pallat është dhënë nga Lulzim Basha në kohën kur ai drejtonte Bashkinë e kryeqytetit. Ndërsa kryebashkiaku Erion Veliaj i konsideron këto deklarata si histeri kolektive. Veliaj e bëri këtë vërejtje gjatë inspektimit për nisjen e ndërtimit të rrugëve të brendshme të parkut të liqenit artificial.

Sicred