KRYEFAQJA » LAJME » PD kundër ndryshimit të ligjit të medias

PD kundër ndryshimit të ligjit të medias

Shtohen zërat kritike dhe kundër inisiativës për të paguar me taksa publike mediat private në Shqipëri. Deputeti i Partisë Demokratike në opozitë Luçiano Boçi, deklaroi se opozita nuk do të mbështesë ndryshimin e ligjit për mediat audiovizive.
Deputeti i Komisionit te Medias tha në një intervistë se qeveria e zotit Rama po cënon konsensusin e vendosur në vitin 2013 që mbështet fuqizimin e medias publike RTSH dhe pavaresinë e medias në Shqipëri.

Sicred