KRYEFAQJA » LAJME » PD firmos peticionin “MBRO TEATRIN”

PD firmos peticionin “MBRO TEATRIN”

Artistëve dhe qytetarëve të mbledhur para Teatrit Kombëtar për kundër prishjes së godines ekzistuese të Teatrit Kombëtar i janë bashkuar edhe deputetët demokratë Albana Vokshi e Dhurata Çupi, të cilat kanë firmosur edhe peticionin ku i kërkohet presidentit Meta të mos dekretoje ligjin që i hap rrugë shembjes së godines ekzistuese. Vokshi tha se PD i ka dërguar letra sensibilizimi edhe institucioneve ndërkombëtare për të ndalur shembjen e godines së teatrit, të cilën e konsideron monument kulture.

Sicred