KRYEFAQJA » LAJME » PD akuzon Ramën: Po sakrifikon Reformën në Drejtësi për të mbrojtur krimin

PD akuzon Ramën: Po sakrifikon Reformën në Drejtësi për të mbrojtur krimin

Partia Demokratike më e madhja e opozitës akuzoi sot Kryeministrin e vendit Edi Rama se po bllokon Reformën në Drejtësi për të mbrojtur veten dhe njerëzit e tij të inkriminuar. Deputeti i saj Oerd Bylykbashi deklaroi në kryesinë e parlamentit se urdhërat politikë po u japin liri njerëzve që duhej të ishin sipas opozitës në bankën e të akuzuarve.

Sicred