KRYEFAQJA » LAJME » Pashkët, Rama uron në Fejsbuk
Pashkët, Rama uron në Fejsbuk

Pashkët, Rama uron në Fejsbuk

Kryeministri Edi Rama ka uruar të gjithë besimtarët katolikë me rastin e Pashkëve. “Festa e Pashkëve, është kremtimi më i madh i kalendarit liturgjik të kishës katolike dhe të kishave të tjera të krishtera që kremtojnë ringjalljen e Jezusit, e cila ka ndodhur sipas Besëlidhjes së Re, tre ditë pas vdekjes së tij në kryq” shkruan zoti Rama në rrjetin social Fejsbuk.

Sicred