KRYEFAQJA » LAJME » Pas tensioneve në kuvend, maxhoranca dhe opozita shkëmbejnë akuza

Pas tensioneve në kuvend, maxhoranca dhe opozita shkëmbejnë akuza

Pas përfundimit të seancës së tensionuar të enjten, deputetët e opozitës u përpoqën të bllokonin daljen e eksortës së kryeministrit Edi Rama nga oborri i Kuvendit.
Për aleatët në opozitë sjellja e zotit Rama është arsyeja kryesore e tensioneve politike.
Ndërsa për socialistët demokratët dhe LSI janë në panik nga Reforma në Drejtësi dhe lajmi që po vjen për hapjen e bisedimeve për anëtarësim në Bashkimin Evropian.

Sicred