KRYEFAQJA » LAJME » Parlament, Vokshi përplaset me Ruçin
Parlament, Vokshi përplaset me Ruçin

Parlament, Vokshi përplaset me Ruçin

Deputetja e PD Albana Vokshi u bë të enjten protagoniste e një përplasjeje me kreun e parlamentit Gramoz Ruçi gjatë punimeve të seancës parlamentare. Zonja Vokshi ka kërkuar fjalën për procedurë duke dalë në foltore, por fjala i është ndërprerë nga kryeparlamentari Ruçi. Duket në shembullin e deputetëve demokratë zonja Vokshi nuk ka pranuar të lirojë foltoren duke bërë që kryetari i parlamentit Gramoz Ruci t’i tërheqë vërejtje dhe të ndërpresë seancën për pesë minuta. Ngjarje të tilla kanë qenë pranishme kohët e fundit në sallën e parlamenti nga ana e deputetëve demokratë, përfshirë ish kryeministrin Berisha, kreun e PD Basha dhe deputetin Noka.

Sicred