KRYEFAQJA » LAJME » Parlament, nis interpelanca për ndihmën ekonomike
Parlament, nis interpelanca për ndihmën ekonomike

Parlament, nis interpelanca për ndihmën ekonomike

Në parlamentin shqiptar ka nisur një interpelancë me kryeministrin Edi Rama të kërkuar nga opozita e cila ka shprehur shqetësimin se qeveria u ka ndërprerë ndihmën ekonomike të paktën 20 mijë familjeve shqiptare. Opozita thotë se ky është veprim kriminal dhe të papërgjegjshëm. Sipas rregullores janë parashikuar 9 orë debat. Fjalën e opozitës e mbajti deputeti Edmond Spaho, nënkryetar i parlamentit.

Sicred