KRYEFAQJA » LAJME » Parlament, komisioni i medias miraton raportet vjetore të AMA-s dhe RTSH-së
Parlament, komisioni i medias miraton raportet vjetore të AMA-s dhe RTSH-së

Parlament, komisioni i medias miraton raportet vjetore të AMA-s dhe RTSH-së

Komisioni parlamentar i medias miratoi të mërkurën raportet vjetore për 2017-ën, të AMA-s dhe RTSH-së, vetëm me votat e mazhorancës, pasi opozita vijon bojkotin e komisioneve parlamentare.
Një javë më parë në komision raportoi drejtori i përgjithshëm i RTSH-së, Thoma Gëllçi i cili renditi të gjitha risitë dhe arritjet e transmetuesit të vetëm publik në Shqipëri përgjatë vitit që lamë pas.
Në mbledhjen e komisionit të medias u deklarua gjithashtu se procesi i dixhitalizimit të RTSH pritet të mbyllet para afatit të përcaktuar, i cili është fundi i këtij viti.

Sicred