KRYEFAQJA » LAJME » Ekonomi » Parlament, Basha i kërkon Ramës të kthejë ndihmën ekonomike për 20 mijë familje
Parlament, Basha i kërkon Ramës të kthejë ndihmën ekonomike për 30 mijë familje

Parlament, Basha i kërkon Ramës të kthejë ndihmën ekonomike për 20 mijë familje

Kryetari i PD-së Lulzim Basha i kërkoi qeverisë dhe drejtpërdrejt kryeministrit Ei Rama të rikthejë ndihmën ekonomike për të paktën 20 mijë familjeve shqiptare, dhe ti japi fund atij që ai e quajti akt kriminale. “”Ti je mbështetësi më i madh i dembelizmit dhe klientelizmit në Shqipëri. Ka bërë kontrata për miqtë e tij ka dhënë miliona për miqtë e tij pa punuar fare ndërsa të varfrit iu merr shpirtin dhe i quan shqiptarët dembelë” tha zoti Basha gjatë seancës së sotme parlamentare.

Sicred