KRYEFAQJA » LAJME » Paris, kryeministri Cazeneuve pret kryeministrin Rama
Paris, kryeministri Cazeneuve pret kryeministrin Rama

Paris, kryeministri Cazeneuve pret kryeministrin Rama

Kryeministri, Edi Rama, i cili ndodhet në Francë për një vizitë zyrtare është pritur nga homologu i tij Bernard Cazeneuve. Zoti Rama shoqërohej në takim nga ministri i jashtëm Ditmir Bushati. Ende nuk kanë dalë hollësi, por burime të besueshme bëjnë të ditur se takimi është përqendruar në marrëdhëniet mes dy vendeve, procesi i integrimit europian dhe reformat e ndërmarra nga qeveria shqiptare.

Sicred