KRYEFAQJA » LAJME » Paloka: Jo zgjedhje në Kavajë pa largimin e Ramës dhe krijimin e qeverisë teknike!
Paloka: Jo zgjedhje në Kavajë pa largimin e Ramës dhe krijimin e qeverisë teknike!

Paloka: Jo zgjedhje në Kavajë pa largimin e Ramës dhe krijimin e qeverisë teknike!

Opozita e djathtë ka paralajmëruar se nuk do të marri pjesë në zgjedhjet e pjesshme lokale në Kavajë, që do të zhvillohen me 7 maj. Kreu i grupit parlamentar i PD Edi Paloka, tha se për opozita nuk mund të marri pjesë  në asnjë proçes zgjedhor me kryeministër Edi Ramën.”Zgjedhje me Edi Ramën, me bandën, paratë e pista të drogës dhe me kriminelë në Shqipëri nuk do të ketë, në Kavajë apo cilëndo zonë tjetër të Shqipërisë” tha zoti Paloka, ndërsa u mësua se zgjedhjet për Bashkinë e Kavajës do të mbahen më 7 maj. “Vendimi i opozitës është i parevokueshëm dhe nuk është thjesht vendim i disa partive politike të bëra bashkë por një vendim i marrë nga qytetarët me 18 shkurt” tha zoti Paloka. “Ajo që jemi të vendosur është se asgjë nuk ndryshon në qëndrimin tonë deri ditën që Rama do të detyrohet të pranojë qeverinë teknike. Zgjedhje të tjera pa kushtet që do të përcaktojë qeveria teknike nuk do të ketë në Shqipëri” këmbënguli kreu i grupit parlamentar të PD.

Sicred