KRYEFAQJA » LAJME » Parlament, pritet protesta e opozitës
Palament, pritet protesta e opozitës

Parlament, pritet protesta e opozitës

Palamenti shqiptar pritet të mblidhet sot në seancë plenare të javës. Opozita ka parajmëruar se do të protestojë ndaj qeverisë dhe kryeministrit Rama për mënyrën se si ajo po drejton vendin. Një ditë më parë, PD dhe LSI përshendetën protestën e bisnezit të vogël kundër përfshirjes në skemën e TVSH dhe kërkuan lirimin e 11 kuksianëve të arrestuar gjatë protestave të dhunshme që u shënuan kund vendosjes së tarifës në “Rrugën e Kombit” pak kohë më parë. Opozita ka parlajmëruar protestat e mosbindjes civile në të gjithë vendin.

Sicred