KRYEFAQJA » LAJME » Opozita Ruçit: Përjashto Ramën, ofendoi Berishën
Opozita Ruçit: Përjashto Ramën, ofendoi Berishën

Opozita Ruçit: Përjashto Ramën, ofendoi Berishën

Krerët e grupeve parlamentare të PD, LSI dhe PR, si dhe një grup deputetësh të partive opozitare, i kanë kërkuar kreut të parlamentit Gramoz Ruçi, të përjashtojë nga seanca kryeministrin Edi Rama, pasi ky i fundit ka ofenduar me një fjalor vulgar dhe të papranueshëm deputetin Sali Berisha. Sipas tyre kjo sjellje e kryeministrit është demonstruar në mënyrë të vazhdueshmeka.

Sicred