KRYEFAQJA » LAJME » Opozita e Kosovës thirrje për protestë

Opozita e Kosovës thirrje për protestë

Opozita në Kosovë bëri thirrje për protestë masive të premten në orën 10, për të kundërshtuar zgjedhjen e Hashim Thacit si president të vendit. Krerët e 3 partive opozitare kërkuan përsëri doreheqjen e qeverisë dhe zgjedhje të parakohshme.

Sicred