KRYEFAQJA » LAJME » Operacioni, OSHEE-Polici, vodhen energjinë, policia arreston 5 persona
oshee-polici, vjedhja e energjise, arrestime

Operacioni, OSHEE-Polici, vodhen energjinë, policia arreston 5 persona

Vjedhja e energjisë vijon të mbetet krimi më i shpeshtë për subjektet, private dhe familjare. Në operacionet për evidentimin e personave që konstatohen duke vjedhur energjinë, policia e shtetit ka ngirut 75 grupe të përbashkëta Polici-OSHEE, dhe në një javë mësohet se janë kryer mbi 2 mijë kontrrolle në terren. Nga këto janë evidentuar 17 raste të vjedhjes së energjisë elektrike, me 17 autorë.

Nga këta, 5 autorë janë arrestuar në flagrancë, 2 autorë janë shpallur në kërkim dhe 10 autorë ndiqen në gjendje të lirë.

Sicred