KRYEFAQJA » LAJME » Operacioni anti-drogë në qarkun e Vlorës
Operacioni anti-droge, kanabis, mjete lundruese, blic, në qarkun e Vlorës

Operacioni anti-drogë në qarkun e Vlorës

Policia e Shtetit ka zhvilluar një operacion blic në Qarkun e Vlorës për parandalimin, evidentimin, goditjen e kultivimit dhe trafikimit të lëndëve narkotike duke angazhuar një numër të madhe efektivësh nga reparte të ndryshme. Në këtë operacion ajo ka mundur të sekuestrojë 140 kg kanabis, asgjesoi rreth 70 bimë dhe bllokoi 2 mjete lundruese të dyshuara se do të përdoreshin për trafikim të hashashit drejt brigjeve fshqinje. Në pranga janë vënë 4 persona me të cilët po punohet për zbardhjen e ngjarjeve.

Sicred