KRYEFAQJA » LAJME » Operacion antikanabis në të gjithë vendin
Operacion antikanabis në të gjithë vendin

Operacion antikanabis në të gjithë vendin

Policia e Shtetit vijon operacionin masiv antikanabis nga ajri dhe nga toka në të gjithë territorin e vendit. Operacioni drejtohet nga Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Haki Cako. Gjatë 72 orëve të fundit janë kontrolluar një sërë magazinash, depo dhe tunele, banesa të braktisura si dhe gjithë vija bregdetare. Gjatë kontrollit janë gjetur të kultivuara dhe janë asgjësuar gjithsej 163 bimë Canabis Sativa. Operacioni masiv do të vijojë pa ndërprerje.

Sicred