KRYEFAQJA » LAJME » Një vit nga marrëveshja Rama – Basha

Një vit nga marrëveshja Rama – Basha

Sot mbushet egzaktësisht një vit kalendarik nga momenti kur Edi Rama dhe Lulzim Basha shtrënguan duart në shenjë konsensusi dhe firmosën një marrëveshje politike. Por sot, një vit më pas duket se marrëdheniet politike mes tyre dhe partive që përfaqësojnë janë plotësisht në krizë. Televizioni Publik pyeti dy nga analistët e medias shqiptare, që komentojnë pasojat e asaj marrëveshje dhe arësyet pse sipas tyre politika është në një ngërç të ri.

Sicred