KRYEFAQJA » LAJME » Një shpërthim i fortë tronditi të premten kryeqytetin italian

Një shpërthim i fortë tronditi të premten kryeqytetin italian

Kryeqyteti italian, Rome, u trondit sot nga një shpërthim i fortë. Shpërthimi shkatërroi një makinë por, për fat të mirë nuk shkaktoi dëme në njerëz. Shpërthimi ndodhi pranë një zyre postare dhe shkaktoi panik. Ekipet e ekspertëve të bombave dhe zjarrfikësit mbërriten në vendin e ngjarjes, ndërsa policia ka rrethuar zonën dhe nisi hetimet. Mendohet se shpërthimi ka qënë akt demontrativ, arsyet e të cilit po hetohen. Siguria në Romë është rritur këtë muaj pasi presidenti amerikan Donald Tramp ka lajmëruar se do të vizitoje Vatikanin për një audiencë me Papa Françeskun.

Sicred