KRYEFAQJA » LAJME » Nis Maratona e Tiranës
Përfundon edicioni i dytë i Maratonës së Tiranës

Nis Maratona e Tiranës

Sapo ka nisur Maratona e Tiranës. 2500 vrapues nga 40 vende të ndryshme të botës  marrin pjesë në këtë aktivitet të organizuar nga Bashkia e Tiranës. Gara organizohet me aprovimin e Federatës Botërore të Atletikës.

Në këtë garë janë 3 kategori vrapuesish: 21 km; 10 km dhe “We too”, gara për persona me aftësi ndryshe. Çmimet për fituesit e aktivitetit variojnë nga 400 deri në 2500 euro.
Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj ndërsa ka uruar pjesmarrësit garantoi se dita e sotme do të jetë një ditë feste për të gjithë.

RTSH po e transmeton drejtëpërdrejtë këtë aktivitet direkt. Shqiptarët në mbarë botën mund të na ndjekin dhe në mobile duke instaluar aplikacionin RTSH TANI. E gjeni falas në Play Store per pajisjet android dhe tek App Store për pajisjet IOS.

Para Mbrapa
 
t
Para Mbrapa
Sicred