KRYEFAQJA » LAJME » Nis Kuvendi i PD, në vemendje ndryshimet në statut
Nis Kuvendi i PD, në vemendje ndryshimet në statut

Nis Kuvendi i PD, në vemendje ndryshimet në statut

Partisë Demokratike, partia më e madhe e opozitës së djathtë në Shqipëri ka nisur sot kuvendin kombëtar të saj. Në këtë kuvend ajo pritet të miratojë ndryshimet në statutin e saj, ndryshime që janë mjaftë të debatuara. Veç fjalës së kreut të PD Lulzim Basha, priten me interes edhe fjalimet e kundërshtarëve të tij. Anëtarë të komisionin që do të drejtojë punimet e Kuvendit, janë Jemin Gjana, Albana Vokshi dhe Belind Këlliçi.

Sicred