KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Nis cirkuiti i Monte Karlos në RTSH

Nis cirkuiti i Monte Karlos në RTSH

Në Monte Karlo ka nisur cirkuiti i Fomula 1. I pari është Hamilton, i dyti Bottas dhe i treti Verstapen. Pilotët do të garojnë në 78 xhiro. RTSH po e sjell këtë garë direkt me komente në studio. Gara ka nisur me një memorial kushtuar legjendës së garave me makina Niki Lauda që pak ditë më parë u nda nga jeta.

Sicred