KRYEFAQJA » LAJME » Nikolla: Në 27 shkolla të hënën pezullohet mësimi
Nikolla: Në 27 shkolla të hënën pezullohet mësimit

Nikolla: Në 27 shkolla të hënën pezullohet mësimi

Ministrja e Arsimit dhe Sporteve njoftoi se të hënën mësimi do të pezullohet në 27 shkolla në të gjithë vendin për shkak të kohës së keqe. Sipas ministres Lindita Nikolla mësimi pezullohet në disa shkolla në Fier, Vlorë,  Dibër, Pukë, Kukës, Kamëz dhe Krujë. Në shkollat e tjera mësimi do të vijojë normalisht. Më para kjo ministri kish njoftuar për ndërerjen e mësimit në të gjitha shkollat e arsimit parauniversitar ditën e premte.

Sicred