KRYEFAQJA » LAJME » Ngrin Llogoraja, kujdes qarkullimi
Ngrin Llogoraja, kujdes qarkullimi

Ngrin Llogoraja, kujdes qarkullimi

Që nga mbrëmja e djeshme Llogaraja është përfshire nga reshjet e borës. Trashësia e saj ka arritur në 20 cm, ndërsa për shkak të temperaturave të ulëta ka dhe ngrica në rrugë. Për këtë shkak kalimi i mjeteve është i vështirë dhe lejohet qarkullimi vetëm me zinxhirë. Gjatë natës ka patur dhe bllokime të pjesshme të rrugës, ndërsa pas hedhjes se skorjes dhe kripës situata është stabilizuar në mëngjes. Në zonë ndodhet një borëpastruese, por edhe punonjës të policisë rrugore të cilët nuk e lejojne kalimin e automjeteve pa pajisje dimërore.

Sicred