KRYEFAQJA » LAJME » Ngjarje e rëndë në Vlorë, sulmohet punonjësi i një kompanie udhëtimesh
Ngjarje e rëndë në Vlorë, sulmohet punonjësi i një kompanie udhëtimesh

Ngjarje e rëndë në Vlorë, sulmohet punonjësi i një kompanie udhëtimesh

Punonjesi i një kompanie udhëtimesh në Vlore është goditur me lëve në kokë, nga dy persona të maskuar. I plagosuri 42 vjecari Altin Kacaj , është dërguar drejt spitalit rajonal të qytetit të Vlorës, për të marrë ndihmën e parë mjekësore, ndërsa vetë ai akuzon një nga ish-prokurorët e Vlorës , që fshihet pas këtij sulmi. Akuza e Kaçaj është për ish-prokurorin Aurel Zarga i cili është shkarkur nga detyra dhe është dënuar pikërisht si rrjedhojë e një denoncimi të bërë dy vite më parë nga vetë Kaçaj. Për këtë ngjarje kanë nisur hetimet  nga policia e Vlorës.

Sicred