KRYEFAQJA » LAJME » New York, Bushati dhe Kotzias shfaqen të qeshur në takim
New York, Bushati dhe Kotzias shfaqen të qeshur në takim

New York, Bushati dhe Kotzias shfaqen të qeshur në takim

Pavarësisht se marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Greqisë janë disi të tensionuara për momentin, ministrat e jashtëm të të dy vendeve Ditmir Bushati dhe Nikos Kotzias janë shfaqur të qeshur në një foto të publikuar nga shefi i diplomacisë shqiptare në rrjetin social Fejsbuk. “Me mikun dhe kolegun grek Nikos Kotzias në New York, për të vijuar punën e nisur për adresimin e të gjitha çështjeve dypalëshe, bazuar mbi të drejtën ndërkombëtare dhe me frymë europiane!” shkruan me këtë rast zoti Bushati. Dy ministrat gjenden në New York, për të marrë pjse në punimet e sesionit të 72-të të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së.

Sicred