KRYEFAQJA » LAJME » Kulturë » Netta përshëndet Festivalin Europian të Këngës
Netta përshëndet Festivalin Europian të Këngës

Netta përshëndet Festivalin Europian të Këngës

Një nga momentet e natës së parë të Festivalit Europian të Këngës ishte intepretimi i fitueses së festivalit të kaluar këngëtares izraelite Netta me këngën Toy (Lodra). Kënga e saj u prit edhe sot mjaft ngrohtë. Një vit më parë në edicionin e 63-të të Festivalit Europian të Këngës, kënga e saj u pëlqye më shumë nga juritë, shikuesit, teleshikuesit dhe dëgjuesit dhe mori 529 pikë . “Ndihem shumë e lumtur” tha Netta duke marrë kupën mes entuziazmit fantastik të asaj kohe. Netta kish deklaruar se do të dëshironte që fitoren t’ja dedikonte 70 vjetorin e krijimit të Izraelit. Festivalit Europian të Këngës po transmetohet drejtëpërdrejtë në RTSH 1 HD, RTSH Muzikë dhe Radio Tirana.

Sicred