KRYEFAQJA » LAJME » Negociatat, Ruçi thirrje krerëve parlamentarë të BE të mbështesin Shqipërinë

Negociatat, Ruçi thirrje krerëve parlamentarë të BE të mbështesin Shqipërinë

Përmbushja e prioriteteve kyçe që Bashkimi Europian i vendosi Shqipërisë, është vënë në qendër të takimeve që Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Gramoz Ruci, zhvilloi me krerët e parlamenteve të vendeve të Unionit gjatë një takimi ditët e fundit në Talin. Kryeparlamentari shqiptar, ka apeluar për çeljen e negociatave me Shqipërisë në muajin qershor, duke theksuar se Reforma në Drejtësi dhe ligji për vettingun në veçanti, janë kusht i përmbushur nga Shqipëria. Emisioni special u përgatit nga Mimoza Haxhiaj.

Sicred