KRYEFAQJA » LAJME » Negociatat, PD kërkon largimin e Ramës

Negociatat, PD kërkon largimin e Ramës

Partia Demokratike këmbëngul se negociatat e anëtarësimit në Bashkimin Evropian nuk u hapen dhe për këtë arësye qeveria e kryeministrit Edi Rama duhet të largohet. Deputeti Flamur Noka tha në një deklaratë politike nga selia e partisë së tij se negociatat nuk do të hapen nëse në krye të vendit qëndron kryeministri aktual.

Sicred