KRYEFAQJA » LAJME » Negociatat dhe Teatri Kombëtar kryefjalë e LSI-së

Negociatat dhe Teatri Kombëtar kryefjalë e LSI-së

Lëvizja Socialiste për Integrim, partia e dytë më e madhe e opozitës në Shqipëri, ka deklaruar se do të kundërshtojë në seancën e së enjtes projekt-ligjin për ndërtimin e Teatrit Kombëtar. Deputeti i saj Petrit Vasili, njëkohësisht kryetar i grupit parlamentar, duke bërë të ditur votën kundër foli edhe për raportin e ministrave të jashtëm të BE-së në lidhje me negociatat me Shqipërinë.

Sicred