KRYEFAQJA » LAJME » Në “Elbasan Arena” po mbahet takimi miqësor Shqipëri – Norvegji
Në "Elbasan Arena" po mbahet takimi miqësor Shqipëri - Norvegji

Në “Elbasan Arena” po mbahet takimi miqësor Shqipëri – Norvegji

Prej rreth 25 minutash në  “Elbasan Arena” po zhvillohet takimi miqësor futbollistik Shqipëri – Norvegji. Takimi po zhvillohet nën një shi të dendur. Deri në këto minuta loja ka qenë e barabartë, me pak raste shënimi.

Formacionet e ekipeve janë:

Shqipëria: Strakosha; Hysaj, Ajeti, Mavraj, Aliji, Qaka, Ramadani, Xhaka, Roshi, Sadiku, Grezda.

Norvegjia: Nyland; Nordveit, Ajer, Melind, Svenson, Johansen, Odegard, Henriksen, M.Elyounoussi, T.Elyonoussi, Johnsen.

Takimi po transmetohet nga RTSH1 dhe RTSH Sport.

Sicred