KRYEFAQJA » LAJME » Ndalohet një vjedhës kazinosh
Ndalohet një vjedhës kazinosh

Ndalohet një vjedhës kazinosh

Policia ka njoftuar se ka ndaluar një person i cili kishte vjedhur një kazino dhe po përgatitej të vidhte një tjetër. Ngjarja ka ndodhur në një kazino të rrjetit Apex pranë Prokurorisë së Tiranës. Policia e identifikoi vjedhësin  si Ilir Leli, 47 vjeç. Sipas saj personi ka qenë i armatosur dhe me një kapuç në kokë. Leli ka arritur të marri nga një kazino pranë “Zogut të Zi” një shumë lekësh, rreth 800 mijë, duke kërcënuar dhe më pas i është drejtuar kazinosë tjetër ku dhe është ndaluar. Një ngjarje e ngjashme ka ndodhur pak ditë më parë në një kazino në Rrugën e “Elbasanit”, por policia nuk ka arritur ende të zbulojë autorët që mendohet se ishin dy persona të armatosur .

Sicred