KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Nadal fiton për të 11-ën herë “Roland Garros”
Nadal fiton për të 11-ën herë “Roland Garros”

Nadal fiton për të 11-ën herë “Roland Garros”

Spanjolli Rafael Nadal ka fituar për të 11-ën herë në karrierën e tij turneun prestigjoz francez të tenisit “Roland Garros”. Ai mposhti bindshëm në finale austriakun Dominic Thiem në tre sete, me rezultatin 6-4; 6-3; 6-2. Me këtë fitore Nadal renditet si numri 1 i tenisit në botë. Më parë ai kishte fituar “Roland Garros” nga viti 2005-2008 dhe nga 2010-2014. Finalja e sotme e “Roland Garros” u soll drejtëpërdrejtë nga rrjeti RTSH.

Sicred