KRYEFAQJA » LAJME » Bota » Mynih, arrin në 9 numri i viktmave
Mynih, arrin në 8 numri i viktmave

Mynih, arrin në 9 numri i viktmave

Ka arritur në nëntë numri i personave që humbën jetën në një qendër tregtare në Mynih kur persona ende të paidentifikuar shtinë me armë ndaj tyre. Policia konfirmoi tetë të vdekur në qendër “Olimpia” dhe disa të plagosur. Policia gjermane është angazhuar në një operacion të madhe anti-terrori në qytetin e Mynihut pasi kriminelët janë ende në arrati. Ajo  flet për “një situatë akute terroriste”. Ministri i brendshëm gjerman Thomas de Maiziere ka ndërprerë pushimet dhe po ndjek ngjarjen.

Sicred