KRYEFAQJA » LAJME » Kulturë » Muzetë e Gjirokastrës dynden nga vizitorët

Muzetë e Gjirokastrës dynden nga vizitorët

Qyteti i Gjirokastrës është një prej destinacioneve më tëreqëse të grupeve të turistëve, kryesisht atyre lindorë. Gjatë kësaj vere shumë çekë dhe polakë kanë vizituar muzetë e qytetit si dhe monumentet kryesore historike të Gjirokastrës.

Sicred