KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Shtunë 20 Tetor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Shtunë 20 Tetor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i ballkanit  do të ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme  cilat do të sjellin mot pjesërisht të paqëndrueshëm në vendin tonë.

E Shtunë 20 Tetor 2018

E Shtunë dt 20 Tetor  moti do të vijojë  me kthjellime dhe shtim  të vranësirave mesatare deri të dendura të cilat në zonat malore do të shoqërohen me rreshje shiu. Era do të jetë  me drejtim Veriperëndim (NW)  me shpejtësi  7 -15 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës lartësi  vale 1,0 deri në 1,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mesditë.

Temperaturat min dhe max 
Zonat  malore         9/20°C 
Zonat e  ulëta          12/26°C
Zonat  bregdetare   16/26°C
E Shtunë 20 Tetor 2018
Kosova per  ditën e Shtunë dt 20 Tetor moti do të jetë me kthjellime dhe  vranësira mesatare. Temperaturat në mesditë do të  regjistrojnë vlera nga 19°C deri në 21°C.
E Diel 21 Tetor 2018

E Diel dt 21 Tetor  moti do të vijojë  me vranësirave mesatare deri të dendura të cilat në zoant malore do të shoqërohen me rreshje shiu të pakta në pjesën e dytë të ditës. Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE)  me shpejtësi  10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës lartësi  vale 1,0 deri në 1,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie .

Temperaturat min dhe max 
Zonat  malore         9/19°C 
Zonat e  ulëta          14/24°C
Zonat  bregdetare   16/25°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com