KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Shtunë 15 Dhjetor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Shtunë 15 Dhjetor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga aktiviteti i qëndrës me presion të ulët atmosferik i pozicionur në detin Mesdhe i cili  do të mbajë mot me rreshje shiu  në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

E Shtunë 15 Dhjetor 2018

E Shtunë dt 15 Dhjetor 2018  moti do të jetë me vranësira mesatare  të shoqëruara me rreshje shiu rreshje pjesërisht dhe stuhi  Veripërendim dhe rreshje bore në lartësitë 1000 -1200 metra mbi nivelin e detit . Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE)  me shpejtësi 15 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 4-5 me  lartësi  vale 1,0 deri në 1,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të vijojnë jenë me rritje .

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore          -1/10°C 
Zonat e  ulëta           7/17°C
Zonat  bregdetare   11/17°C
E Shtunë 15 Dhjetor 2018
Kosova pë ditën e Shtunë dt 15 Dhjetor 2018 moti do të jetë  vranvsira dhe  rreshje shiu . Temperaturat maksimale do të regjistrojnë vlera nga 4°C  deri ne 6°C  gradë Celcius.
E Diel 16 Dhjetor 2018

E Diel dt 16 Dhjetor 2018  moti do të mbetet i vranët  me rreshje shiu rreshje në  Veripërendim dhe rreshje bore në Alpe pjesërisht në Verilindje deri në lartësitë 800 -1000 metra në nivelin e detit. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW)  me shpejtësi 15 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 4-5 me  lartësi  vale 1,0 deri në 1,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të vijojnë jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore          -2/8°C 
Zonat e  ulëta           6/10°C
Zonat  bregdetare   7/11°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com