KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Shtunë 13 Prill 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Shtunë 13 Prill 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Mesdheu vazhdon të jetë në ndikimin e qëndrës me presion të ulët atmosferik e cila po ifluencon në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë mot të paqëndrueshëm.

E Shtunë 13 Prill 2019

E Shtunë dt 13 Prill 2019 moti do të mbetet me  vranësira mesatare dhe rreshje shiu të shoqëruara me rrebeshe dhe stuhi të izoluara në mesditë. Nuk do të mungojnë dhe kthjellime të përkohshme. Erdo të jetë  me drejtim Jugperëndim (SWmshpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me larësi vale 1,0 –1,5 metër në det të hapur

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore     6/15°
Zonat e  ulëta      8/20°C
Zonat  bregdetare 10/20°C
E Shtunë 13 Prill  2019Kosova pë ditën e Shtunë dt 13 Prill 2019 moti do të jetë me alternime kthjelliemesh dhe vranësira mesatare ku nuk do të mungojnë rreshje shiu . Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 4° në mëngjes deri në 15°C gradë Celcius në mesditë.

E Diel 14 Prill 2019

E Diel dt 14 Prill 2019 moti do të mbetet i paqëndrueshëm me alternime kthjellimesh dhe  vranësira të pasuara rreshje shiu me rrebeshe dhe stuhi të izoluara. Erdo të jetë  me drejtim Jugperëndim (SWmshpejtësi 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me larësi vale 0,5 –1,0 metër në det të hapur

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore       5/15°
Zonat e  ulëta      8/19°C
Zonat  bregdetare 10/19°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred