KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Shtunë 12 Janar 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë
Moti, Xhakollari: Dhjetori ofron ekstreme!

E Shtunë 12 Janar 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga rryma ajri të akullta të cilat do të ifluencojnë rënie të temperaturave në vendin tonë dhe Kosovë.

E Shtunë 11 Janar 2019

E Shtunë dt 12 Janar 2019  moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të shoqëruar me mjegull përgjatë luginave të lumenjve. Era do të jetë  me drejtim Verilindje (NEme shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 5 me  lartësi  vale 1,5  – 2,0 metër në detet Adriatik dhe Jon. Temperaturat do të jenë me rënie në të dyja vlerat.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore           -8/-1°
Zonat e  ulëta           -3/10°C
Zonat  bregdetare    -1/10°C
E Shtunë 12 Janar 2019
Kosova pë ditën e Shtunë dt 12 Janar 2019 moti do të jetë me  kthjellime dhe vranësira . Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga -12° në mëngjes deri në 0°C gradë Celcius në mesditë.
E Diel 13 Janar 2019

E Diel dt 13 Janar 2019  moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të cilat do të vijnë në shtim në pjesën e dytë të ditës. Era do të jetë  me drejtim Jugperëndim (SWme shpejtësi  8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 3 me  lartësi  vale 0,5  – 1,0 metër në detet Adriatik dhe Jon. Temperaturat do të jenë me rënie në mëngjes .

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore           -12/2°
Zonat e  ulëta           -4/10°C
Zonat  bregdetare    -1/10°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com