KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Shtunë 10 Nëntor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Shtunë 10 Nëntor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Europa juglindore po ndikohet nga zonë me presion të lartë atmosferik e cila po mban mot të qëndrueshëm në vendin tonë dhe Kosovë.

E  Shtunë 10 Nëntor 2018
Dita e Shtunë  dt 10 Nëntor moti do të jetë me kthjellime, vranësira të pakta dhe prani të mjegullës përgjatë  luginave në zonën PerëndimoreEra do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi  7m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 2  lartësi  vale 0,3 deri në 0,5 metër  në det  të hapur.
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore          3/16°C 
Zonat e  ulëta          4/21°C
Zonat  bregdetare   11/22°C
E Shtunë 10 Nëntor 2018
Kosova per  ditën e Shtunë 10 Nëntor moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta dhe mjegull. Temperaturat në mesditë do të  regjistrojnë vlera nga 14°C deri në 17°C.
E  Diel 11  Nëntor 2018
Edhe dita e Diel  dt 11 Nëntor moti do të jetë me diell dhe vranësira kalimtare në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi  6 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 2  lartësi  vale 0,3 deri në 0,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të  jenë pa ndryshime të ndjeshme.
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore          3/16°C 
Zonat e  ulëta          4/21°C
Zonat  bregdetare   11/22°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred