KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Shtunë 08 Dhjetor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Shtunë 08 Dhjetor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i ballkanit do të ndikohet nga afrimi i masave ajrore të paqëndrueshme veriperëndimore të cilat do të sjellin rreshje shiu dhe bore në vendin tonë dhe Kosovë.

E Shtunë 08 Dhjetor 2018

E Shtunë dt 08 Dhjetor 2018  moti do të jetë vranët me rreshje shiu dhe stuhi  në zonën perëndimore në mesditë, ndërsa në zonat malore do të ketë rreshje bore. Era do të jetë me intesitet të lartë me drejtim Jug (S) me shpejtësi 10-25 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 6 me  lartësi  vale 1,5 deri në 2,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të pësojnë rritje.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore          -2/11°C 
Zonat e  ulëta           -2/16°C
Zonat  bregdetare    4/16°C
E Shtunë 08 Dhjetor 2018
Kosova pë ditën e Shtunë 08 Dhjetor 2018 moti do të jetë  me vranësira rreshje shiu dhe rreshje bore. Temperaturat maksimale do të regjistrojnë vlera nga  4°C  deri ne 10°C  gradë Celcius.
E Diel 09 Dhjetor 2018

E Diel dt 09 Dhjetor 2018  moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat në zonën qëndrore do të ketë rreshje tëpakta shiu. Era do të jetë me intesitet të lartë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 10-25 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 6 me  lartësi  vale 1,5 deri në 2,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të pësojnë rritje.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore          2/12°C 
Zonat e  ulëta           5/17°C
Zonat  bregdetare    8/17°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com