KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Shtunë 07 Prill 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë
E Enjte 22 shkurt 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Shtunë 07 Prill 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore të  ngrohta Mesdhetare të cilat do të kushtëzojnë në vendin tonë mot me diell dhe temperatura të larta.

E Shtunë 07 dt Prill 2018 

E Shtunë 07 dt Prill moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare në zonat malore. Era do të jetë me drejtim  Veriperëndim (NW) me  shpejtësi  8-15 m/sek në bregdetin Jon Valëzimi do të jetë forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,25 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje në mesditë.

Temperaturat min dhe max 

Zonat malore          5/18°C 

Zonat e ulëta           11/26°C

Zonat bregdetare    11/24°C

Kosova dt 07 Prill 2018 

Kosova per ditën e Shtune 07 Prill do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura të shoqëruara me rreshje të pakat shiu. Temperaturat në ekstremet e tyre do të regjistrojnë vlera 9°C në mëngjes deri në deri në 13C në mesditë.

E Diel 08 dt Prill 2018 

E Diel 08 dt Prill vendi ynë do të ndikohet nga massa ajri të nxehta të cilat do të kushtëzojnë mot me kthjellime dhe vranësira të pakta në zonat malore. Era do të jetë me drejtim  Jugperëndim (SW) me  shpejtësi  8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë forcës 2 me lartësi vale 0,2  deri në 0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje të ndjeshme.

Temperaturat min dhe max 

Zonat malore          7/23°C 

Zonat e ulëta           12/28°C

Zonat bregdetare    12/25°C

MeteorologeRezarta Xhakollari

(Visited 49 times, 2 visits today)