KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Shtunë 03 Nëntor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Shtunë 03 Nëntor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga fusha barike me presion të  lartë (A) atmosferik me qëndër kryesore të pozicionuar në Europën Verilindoree cila po mban mot të qëndrueshëm në vendin tonë dhe Kosovë.

E Shtunë 03 Nëntor 2018
Dita e Shtunë dt 03 Nëntor moti do të jetë me kthjellime dhe  vranësira mesatare. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW)  me shpejtësi  7 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 3  lartësi  vale 0,3 deri në 0,5 metër  në det  të hapur
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         10/22°C 
Zonat e  ulëta          11/29°C
Zonat  bregdetare   16/30°C
E Shtunë 03 Nëntor 2018
Kosova per  ditën e Shtunë 03 Nëntor moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura. Temperaturat në mesditë do të  regjistrojnë vlera nga 22°C deri në 24°C.
E Diel 04 Nëntor 2018
Dita e Diel dt 04 Nëntor  moti do të mbetet në të njëjtata kushte atmosferike, pra me vranësira mesatare deri të dendura dhe kthjellime të përkohshme. Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE)  Jugperëndim (SW) me shpejtësi  7 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 3  lartësi  vale 0,3 deri në 0,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mesditë.
Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         10/20°C 
Zonat e  ulëta          11/26°C
Zonat  bregdetare   15/26°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com