KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Shtunë 03 Mars 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë
E Enjte 8 shkurt 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Shtunë 03 Mars 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Analiza e Situatës Meteorologjike  

Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga masa ajrore të paqëndrueshme të cilat do të  kushtëzojnë në vendin tonë mot të vranët dhe rreshje shiu .

E Shtunë 03 Mars 2018 

Dita e Shtunë dt 03 Mars vendi ynë do të mbetet me mot te paqëndrueshem, me alternime vranësirash mesatare dhe rreshje shiu , ku nuk do të mungojnë dhe kthjellimet. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (S) me shpejtësi 10-20 m/sek ne bregdet.  Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0 deri në 2,0 metër në det të hapur.

Temperaturat min dhe max 

Zonat malore          1/11 °C 

Zonat e ulëta           10/18 °C

Zonat bregdetare    11/19 °C

Kosova per ditën e Shtunë dt 03 Mars do të jetë me vranësira dhe kthjellime. Temperatuarat  në ekstremet e tyre do të regjistrojnë vlera 0°C në mëngjes deri në deri në 8 °C në mesditë.

E Diel 04 Mars 2018 

Dita e Diel dt 04 Mars vendi ynë do të jetë me alternime vranësirash mesatare dhe rreshje shiu të her pas hershme, ku nuk do të mungojnë dhe kthjellimet. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 10-25 m/sek ne bregdet.  Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 05 deri në 1,25 metër në det të hapur.

Temperaturat min dhe max 

Zonat malore          3/11 °C 

Zonat e ulëta           10/19 °C

Zonat bregdetare    11/20 °C

MeteorologeRezarta Xhakollari

(Visited 37 times, 3 visits today)
Sicred