KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Shtunë 02 Shkurt 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Shtunë 02 Shkurt 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga depërtimi i masave ajrore të ngrotha me origjinë nga Mesdheu  të cilat do të ifluencojnë rritje të temperaturave  në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

E Shtunë  02 Shkurt 2019

E Shtunë dt 02 Shkurt 2019  moti do të jetë  i vranët kthjellime të pakta. Era do të jetë me drejtim Juglindje (SEmshpejtësi  maksimale deri  në 10-20 m/sek në bregdet. Dallgëzimi  dtë jetë i forcës 5  ballë me  lartësi  vale 1,5 – 2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje të konsiderueshme.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         5/14°
Zonat e  ulëta          10/20°C
Zonat  bregdetare   11/21°C
E Shtunë  02 Shkurt  2019

Kosova pë ditën e Shtunë dt 02 Shkurt 2019 moti do të jetë me vranësira dhek kthjellime. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 1° në mëngjes deri në  13°C gradë Celcius në mesditë.

E Diel 03 Shkurt 2019

E Diel dt 03 Shkurt 2019  moti do të jetë me alternime  kthjellimesh dhe vranësira mesatare ku në veriperëndim nuk do të mungpjnë rreshje të pakta shiu. Era do të jetë me drejtim Juglindje (SEmshpejtësi  maksimale deri  në 10-25 m/sek në bregdet. Dallgëzimi  dtë jetë i forcës 5  ballë me  lartësi  vale 1,5 – 2,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë vijojnë me rritje.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         6/16°
Zonat e  ulëta          11/22°C
Zonat  bregdetare   12/22°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred