KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Premte 14 Dhjetor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Premte 14 Dhjetor 2018, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga aktiviteti i qëndrës me presion të ulët  atmosferik i pozicionur në detin Mesdhe i cili do të sjellë  rreshje shiu dhe bore në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

E Premte 14 Dhjetor 2018

E Premte dt 14 Dhjetor 2018  moti do të jetë me vranësira mesatare  të shoqëruara me rreshje  shiu rreshje dhe bore në Veri dhe Verilindje . Era do të jetë me drejtim  Juglindje (SE)  me shpejtësi 15 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 4-5 me  lartësi  vale 1,0 deri në 1,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të vijojnë jenë me rritje .

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore            -1/8°C 
Zonat e  ulëta             5/18°C
Zonat  bregdetare     9/18°C
E Premte 14 Dhjetor 2018
Kosova pë ditën e Premte dt 14 Dhjetor 2018 moti do të jetë  me rreshej shiu dhe rreshje bore. Temperaturat maksimale do të regjistrojnë vlera nga 1°C  deri ne 3°C  gradë Celcius.
E Shtunë 15 Dhjetor 2018

E Shtunë dt 15 Dhjetor 2018  moti do të jetë me vranësira mesatare  të shoqëruara me rreshje shiu rreshje pjesërisht dhe stuhi  Veripërendim dhe rreshje bore në lartësitë 1000 -1200 metra mbi nivelin e detit . Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE)  me shpejtësi 15 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 4-5 me  lartësi  vale 1,0 deri në 1,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të vijojnë jenë me rritje .

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore          2/10°C 
Zonat e  ulëta           8/17°C
Zonat  bregdetare   10/17°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com