KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Premte 12 Prill 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Premte 12 Prill 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i Ballkanit do të mbetet në aktivitetin zonës me presion të ulët atmosferik  e cila do të vazhdojë të mbajë mot të pa stabilizuar në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

E Premte 12 Prill 2019

E Premte dt 12 Prill 2019 moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira  të cilat në mesditë do të pasohen nga rreshje shiu dhe stuhi me shkarkesa elektrike. Erdo të jetë  me drejtim Jugperëndim (SWmshpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 5 me larësi vale 1,0 –1,5 metër në det të hapurTemperaturat do të mbeten kostante.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore    6/15°
Zonat e  ulëta    10/19°C
Zonat  bregdetare 11/18°C
E Premte 12 Prill  2019

Kosova pë ditën e Premte dt 12 Prill 2019 moti do të jetë me alternime  vranësirash dhe rreshje shiu . Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 4° në mëngjes deri në 13°C gradë Celcius në mesditë.

E Shtunë 13 Prill 2019

E Shtunë dt 13 Prill 2019 moti do të mbetet i paqëndrueshëm  me  vranësira me rreshje shiu të shoqëruara me rrebeshe dhe stuhi të izoluara. Nuk do të mungojnë dhe kthjellime të përkohshme. Erdo të jetë  me drejtim Jugperëndim (SWmshpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 5 me larësi vale 1,0 –1,5 metër në det të hapurTemperaturat do të  jenë me rënie në vlerat minimale.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore       4/15°
Zonat e  ulëta       7/19°C
Zonat  bregdetare 9/19°C
MeteorologeRezarta Xhakollari
Sicred