KRYEFAQJA » LAJME » Moti » E Premte 12 Korrik 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E Premte 12 Korrik 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Gadishulli i ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore relatisht të paqëndrueshme më të freskëta me origjinë nga  Veriperëndimore të  cilat  do të japin impakt në vendin tonë dhe Kosovë. 

E Premte 12 Korrik  2019
E Premte dt 12 Korrik 2019 moti do të jetë me kthjellime në pjesën e parë të ditës , ndërsa në mesditë vranësirat do të pasohen nga rreshje shiu në zonat malore pjesërisht në zonën qëndrore. Erdo të  jetë me drejtim Veriperëndim (NWmshpejtësi  8 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 3 me lartësi vale 0,5–1,0  metër në det të hapur. Temperaturat do të  vijonë me rritje. Temperaturat min dhe max: 
Zonat  malore   13/28°

Zonat e  ulëta  16/32°C

Zonat  bregdetare 20/31°C

E Premte 12 Korrik  2019

Kosova pëditën e Premte  dt 12 Korrik 2019 moti do të jetë me vranësira mesatare dhe rreshje shiu. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 11°në mëngjes deri në  26°C gradë Celcius në mesditë.
E Shtunë 13 Korrik  2019
E Shtunë dt 13 Korrik 2019 moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura të pasuara nga rreshje shiu thuajse në të gjithë vendin. Erdo të  jetë me drejtim Jugperëndim (NWmshpejtësi  8 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 3 me lartësi vale 0,5–1,0  metër në det të hapur. Temperaturat do të  jenë pa ndryshime të ndjeshme.
Temperaturat min dhe max: 
Zonat  malore   15/30°

Zonat e  ulëta  16/32°C

Zonat  bregdetare 20/31°C

MeteorologeRezarta Xhakollari

Sicred